Πρώτη κινητικότητα εκπαιδευτικών στη Bologna από 18-25/11/2018 με θέμα: "Καλλιεργώντας ένα ανοικτό προς όλους σχολείο. Ξεπερνώντας τα πολυπολιτισμικά εμπόδια"

EL

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡ/ΚΗ Δ/ΝΣΗ Π. & Δ. ΕΚΠ/ΣΗΣ ΠΕΛ/ΣΟΥ

Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΕΓΕΑΣ

Ταχ. Διεύθυνση:   Αλέα Τεγέας Τ.Κ.: 22012

Τηλέφωνο : 2710556224

Fax: 2710556130

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Τεγέα 21-10-2021

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Το Γυμνάσιο Τεγέας προκηρύσσει πρόχειρο διαγωνισμό στο πλαίσιο της με αριθμ. 20883/ΓΔ4/12-02-2020 (ΦΕΚ 456/τ.Β΄/13-02-2020) «Εκδρομές –Εκπαιδευτικές επισκέψεις και μετακινήσεις μαθητών/τριών Δημοσίων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας» για την πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης στην ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΛΥΚΕΙΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (ΣΥΛΛΟΓΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΝΔΥΜΑΣΙΩΝ «ΒΙΚΤΩΡΙΑ Γ. ΚΑΡΕΛΙΑ» της Γ΄ τάξης του Γυμνασίου. Η μετάβαση θα γίνει οδικώς, την Πέμπτη 04-11-2021.

Στη διδακτική επίσκεψη, η οποία θα γίνει με βάση το πρόγραμμα που ακολουθεί, θα συμμετέχουν περίπου 20 μαθητές και 2 συνοδοί καθηγητές. Απαιτείται ένα (1) λεωφορείο

(50 θέσεων).

Α. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ:

08.15΄ Αναχώρηση από το χώρο του σχολείου

09.45΄ Επίσκεψη στο Λύκειο των Ελληνίδων Καλαμάτας (Συλλογή Ελληνικών Ενδυμασιών «Βικτωρία Γ. Καρέλια»)

12.15΄ Αναχώρηση από Καλαμάτα

13.30΄ Άφιξη στο χώρο του σχολείου.

Β. Προϋποθέσεις που πρέπει να πληρούνται:

1. Η τιμή προσφοράς θα αφορά μόνο το κόστος του λεωφορείου.

Το λεωφορείο θα είναι στη διάθεση των μαθητών καθ’ όλη τη διάρκεια της διδακτικής επίσκεψης και των δραστηριοτήτων αυτής.

3. Το τουριστικό γραφείο μαζί με την προσφορά που θα υποβάλλει στο σχολείο υποχρεούται να καταθέσει απαραιτήτως υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει Ειδικό Σήμα Λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

4. Πρέπει να υπάρχει απαραιτήτως στα λεωφορεία το προβλεπόμενο στο άρθρο 13 Ν.711/77 δελτίο απογραφής και το δελτίο τεχνικού ελέγχου από το οικείο ΚΤΕΟ καθώς επίσης αυτό να διαθέτει κλιματισμό, μουσική, μικροφωνική εγκατάσταση, φαρμακείο, ζώνες ασφαλείας και να πληροί τις νόμιμες προϋποθέσεις κυκλοφορίας.

5. Από τη συνολική αξία της εκδρομής το 20% θα παρακρατηθεί σαν εγγύηση ακριβούς εκτέλεσης της σύμβασης και θα αποδοθεί μετά την επιστροφή των μαθητών από την εκδρομή.

6. Το σχολείο θα επιλέξει την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά.

7. Θα πρέπει να τηρηθούν τα ισχύοντα μέτρα για την αποφυγή της διασποράς του κορωνοϊού Covid-19.

Επιπλέον για την διδακτική επίσκεψη:

Οι σχετικές προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν στο γραφείο της Διευθύντριας του σχολείου μέχρι την Τρίτη 26-10-2021 και ώρα 12:30΄ σε κλειστούς φακέλους που θα φέρουν εντύπως ή με σφραγίδα τα στοιχεία του προσφέροντος και την ένδειξη «Προσφορά για την διδακτική επίσκεψη του Γυμνασίου Τεγέας στην Καλαμάτα».

Εκπρόθεσμες προσφορές και αντιπροσφορές δε θα γίνουν δεκτές.

Οι προσφορές που θα κατατεθούν θα ανοιχθούν ενώπιον του συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου την Τρίτη 26-10-2021 και ώρα 13:15΄. Ενστάσεις θα γίνονται δεκτές μέχρι την Παρασκευή 29-10-2021 και ώρα 13.00΄.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΓΙΑΝΝΙΟΥ

ΠΕ11 ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

Την 01/11/2018 καλωσορίσαμε τη νέα Διευθύντρια του σχολείου μας κα Παναγιώτα Γιαννιού κλ. ΠΕ11